Zayıflamak için En Uygun Ay Hangisidir?

Diyet yapmaya başlayıp zayıflamadan önce uygulayacağınız diyetin uygun zamanda yapılması daha başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle diyet yapan kişilerin en çok bahsettiği konu, diyetlerin bir türlü istediği oluşumu göstermemesi yani kilo vermeyi sağlamamasıydı.

Diyet yapmaya başlayıp zayıflamadan önce uygulayacağınız diyetin uygun zamanda yapılması daha başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle diyet yapan kişilerin en çok bahsettiği konu, diyetlerin bir türlü istediği oluşumu göstermemesi yani kilo vermeyi sağlamamasıydı. Yılın uygun zamanlarında diyet yapmak ise kilo vermek isteyenlerin hem daha sağlıklı hem de daha hızlı şekilde kilo vermesini sağlayacaktır. Diyet yapmak için en uygun zaman olarak sadece yılın ya da mevsimlerin belirli zamanlarında değil, kişinin hayatı üzerinden belirli bir zamanı belirleyebiliriz.

diet

 

Diyet yapmak için kış aylarını seçebilirsiniz. Kış aylarında diyet yapmanın olumlu yanı, kış mevsiminde daha fazla yemek yeme isteği olduğu için kilo almanızı da önlemeye yarar sağlamış olursunuz. Lakin olumsuz yanı ise yaz aylarında bol miktarda su içme ve hareket etme olanağı kış aylarında daha az olmaktadır. Yaz aylarında özellikle tatil zamanlarında diyet yapmak isteyenler diyetlerini çoğu zaman bozulduğu görülmektedir. Ramazan ayında oruç tutanların ufak bir dikkat ve program sayesinde kilo vermesinin diğer aylara göre daha kolay olduğu gözlemlenmiştir. Yine ramazan ayından sonra ki ay diyet programlarının uygulanmasının daha kolay olduğu da görülmüştür.

kis_sezonu_diyet_sezonu

Kişisel olarak bakıldığında ise öğrencilerin okul hayatları hafta sonlar daha fazla yeme isteği olduğu ve hafta sonu diyeti uygulayabileceğini söyleyebiliriz. Ev kadınlarının ise diyet yapması için bütün vakitlerinin uygun olduğunu diyet programlarını yapmadığında ise hızlı bir şekilde kilo alınabildiği görülmüştür. Yaz aylarında kilo vermenin daha kolay olduğunu, lakin kış aylarında kilo vermenin daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Lakin yaz aylarında havaların ısınmasıyla kişilerin dışarıda yemek yeme sıklığı da artmaktadır. Sıcak hava iştahın azalmasına sebep olsa da açık havada süren yemek keyifleri kişinin daha fazla kalori almasına da neden olabilir.

Zayiflama_Diyeti

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

zayıflama, zayıflama zamanı, kilo verme, zayıflamak için en uygun zaman, kilo vermek için ne zaman diyete başlamalıyız, kış aylarında zayıflamak kolay mıdır