Teff Bitkisi Tohumu Çayı Nedir? Teff Bitkisi Tohumu Çayı İçeriği Nedir? Teff Bitkisi Tohumu Çayı Etkileri Nedir?

Diyet yapıyorsunuz, ancak tartınızdaki sayı değişmeyi reddediyor mu? Diyetiniz cupcake, pizza, çizburger ve patates cipsleri karşısında mı duruyor? Dürüst olmak gerekirse, çoğumuzda durum böyle. Belirli bir diyete devam etseniz bile kilo verememeniz mümkün. Bunun sebebi ilk olarak diyetinizi düzgün bir şekilde takip edememeniz. İkincisi ise yağları yakmak için metabolizmanızın ve sindiriminizin artması gerekiyor. Bunun için çeşitli otlar ve baharatlar size yardımcı olacaktır. Araştırma yaparak bu otları öğrenebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise içerisinde 22 adet şifalı bitki bulunduran Teff bitkisi tohumu çayı olacaktır. Haydı bu zayıflatan bitkileri içerisinden barındıran çay hakkında daha detaylı bir şeyler öğrenelim.

Teff Bitkisi Tohumu Çayı Nedir?

Teff tohumu bilinen bir tahıl çeşididir. Yüksek besin değerleri ile oldukça faydalı bir tahıl çeşididir. Kilo vermek konusunda ve kişiye enerji vermek konusunda olduğu gibi sayısız etkileri vardır. İşte bu mükemmel tahılın yanına eklenen yirmi bir adet zayıflatan bitkiler ile müthiş bir içecek olan teff bitkisi tohumu çayı zayıflamak isteyenlerin yanında olacaktır.

Teff Bitkisi Tohumu Çayı İçerik

Teff bitkisi tohumu çayı içeriği ;

Teff Tohumu, diyet lifi oranı yüksektir. Kilo vermeye yardımcıdır. Sindirimi düzenler.

Barut ağacı kabuğu, Sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Özellikle safra, karaciğer, bağırsak organları üzerinde etkisi vardır. Bu organların daha iyi çalışmasını sağlar.

Aspir tohumu, vücutta biriken fazla yağı eritir. Metabolizmayı hızlandırır.

Lepidyum, zayıflamak isteyenler tarafından kullanılır

Kiraz meyve sapı, Böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur

Limon otu, yağ yakıcı özelliği ve bağırsaklardaki gazı giderici etkisi vardır.

Acai, kilo vermek isteyenler tarafından kullanılır.

Bamya Çiçeği, zayıflama da etkileri vardır.

Kuşburnu, c vitamini deposudur.

Yeşil Çay, metabolizmayı hızlandırarak zayıflama da etkilidir.

Kinoa tohumu, diyetlerini kontrol etmek isteyen ve kilo vermek isteyenler için kullanılır

Chia Tohumu, tok tutucu etkisi vardır. İştah keser.

Biberiye, İçerisindeki etkin maddeler yağ yakıcı olarak görev görür. Metabolizmayı hızlandırır.

Funda, Böbrekleri çalıştırarak idrar söktürmeye yardımcıdır.

Yeşil Kahve, yağ depolamasında daha hızlı bir tüketimi teşvik ederek, metabolizma hız oranını artırır.

Sandalos Sakızı, kilo vermek için yardımcıdır.

Kitre Zamkı, kilo kontrolü için kullanılabilir.

Tarçın, kan şekerini denge de tutar

Mate Yaprağı, Metabolizmayı hızlandırır. İştahı keser ve kalori alımını azaltır.

 

Teff Bitkisi Tohumu Çayı Kullanımı

Teff tohumlu çay nasıl kullanılır? Bir fincan veya bir bardak kaynar suya, bir paket Teff Bitkisi Tohumu Çayı atılır, 4 dakika demlenmesi beklenir.

Sabahları aç olarak, kahvaltıdan yarım saat önce içilir.

Teff Bitkisi Tohumu Çayı Saklama Koşulları

Oda sıcaklığında, kutusunun içerisinde saklayınız!

Teff Bitkisi Tohumu Çayı Etkileri

Metabolizma hızını artırabilir.

Vücutta yağ yakımından sonra biriken ödemi vücuttan atabilir.

Toksinleri atmaya yardımcı olur.

Sindirim sistemini çalıştırır. Bağırsak ve mide için iyi gelebilir.

Vücudun enerjik ve dinç olmasını sağlar

Vücudun yağ yakmasına yardım eder

Verilen kiloların geri alınmaması engelleyebilir

Teff Bitkisi Tohumu Çayı Zararları Nedir?

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Herhangi istenmeyen bir durum gerçekleşir ise doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Hamilelikte kullanmak için mutlaka doktorunuza danışın.

Teff Bitkisi Tohumu Çayı Nereden Bulabilirim?

Teff Tohumu Çayı sipariş vermek isterseniz:

https://www.tefftohumlucaysiparisi.com/ sitesinden sipariş verebilirsiniz

Teff Bitkisi Tohumu Çayı bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: Teff Bitkisi Tohumu Çayı, Teff Bitkisi Tohumu Çayı, Teff Bitkisi Tohumu Çayı yorumları, Teff Bitkisi Tohumu Çayı şikayet, Teff Bitkisi Tohumu Çayı nerede satılır, Teff Bitkisi Tohumu Çayı ekşi, Teff Bitkisi Tohumu Çayı nedir, Teff Bitkisi Tohumu Çayı şikayet var, Teff Bitkisi Tohumu Çayı ne kadar, Teff Bitkisi Tohumu Çayı, Teff Bitkisi Tohumu Çayı kullananlar, Teff Bitkisi Tohumu Çayı fiyatları, Teff Bitkisi Tohumu Çayı eczane, Teff Bitkisi Tohumu Çayı fiyatı, Teff Bitkisi Tohumu Çayı fiyati nedir, Teff Bitkisi Tohumu Çayı instagram, Teff Bitkisi Tohumu Çayı içindekiler, Teff Bitkisi Tohumu Çayı kullanıcı yorumları, Teff Bitkisi Tohumu Çayı sipariş, Teff Bitkisi Tohumu Çayı satan eczaneler, Teff Bitkisi Tohumu Çayı yorumlar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.