Simit Bölgesinden Kurtulmak İçin Besinler Nelerdir?

Hareketsiz bir yaşam aldığımız kalorileri vermemizi zorlaştırıyor. Aslında en başta yapmamız gereken şey boğazımıza hakim olmaktan geçiyor. Eğer yediklerimize dikkat edersek belki eskisinden daha az kalori alırız ve kilo kontrolümüzü sağlamamıza yardımcı olur.

Lezzetli yiyeceklerden her ne kadar vazgeçemesek de nefsimize hakim olmamız gerekiyor. Yemekten zevk aldığımız en güzel yiyeceklerin hepsi neredeyse aşırı kaloriye sahip. Bu da kilo almayı kaçınılmaz kılıyor. Özellikle bayanların ortak problemi olan bölgesel yağlanma yani bel ve bel bölgesi halk arasında simit dediğimiz bölge yağlanmasıdır. Aslında bunun en güzel ve en kolay yöntemi sağlıklı beslenerek egzersiz yapmaktır. Fakat stresli ve yoğun çalışma koşullarından dolayı  Birçok bayan bunun çaresini arar. Stresli ve tempolu çalışma şartlarından dolayı kendimize zaman ayıramıyoruz. Bunun için alternatif yollara başvurmamız gerekiyor. En azından beslenme şeklimize önem göstermeliyiz. Peki simit bölgesinden kurtulmak için besinler nelerdir

  • Yağ oranı yüksek besinlerden uzak durmalıyız. Kızartmalar, yağlı peynirler, abur cubur, fast foodu kapsayan birçok yiyeceklerden uzak durmalısınız. Onun yerine sebze ağırlıklı beslenebilirsiniz.
  • Alkol kullanımı bel ve bel bölgesindeki yağlanmaların oluşumuna sebep olur. Yapılan araştırmalara göre alkolün açlık hissi verdiği söyleniyor.
  • Ara öğünlerde metabolizmanızı hızlandıracak detoks suları hazırlayabilirsiniz. Gün içinde içeceğiniz suyun içerisine salatalık parçaları, limon dilimleri, taze yeşil nane atarak doğal detoks suyunuzu kendiniz hazırlayıp içebilirsiniz.
  • Yağ yakıcı özelliğiyle bilinen bir diğer içecek ise yeşil çaydır. Yeşil çay ödem atmanıza ve yağ yakımına yardımcı olur. Metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir.
  • Bel bölgesi yağlanmaları için  daha çok lifli besinler tüketmelisiniz. Yağlanmaların azalmasında en önemli rol oynayan besinler, lifli besinlerdir.
  • Kalorisi düşük besinler tercih etmelisiniz. Yiyeceklerin şeker oranı düşük hatta şekersiz olanlarını tüketmelisiniz. Diyet tatlılar, diyet içecekler gibi.