Sigarayı Bırakmaya Yardımcı Bitkiler

Birçok anlamda şifa kaynağımız olan bitkiler sigarayı bırakma konusunda da bize yardımcı oluyor. Sigara bırakma konusunda birçok yöntem denediniz ve başarılı olamadıysanız önerimiz evrenin bize bağışladığı doğal bitkiler sayesinde sigarayı bırakın.

Sigarayı Bıraktıran Bitkiler:

Karanfil: Biriken nikotin maddesinin kotine dönüşmesine yardımcı olur.

Kaygan Karaağaç: Sigarayı bırakmak aşamasında balgam ve öksürük gibi şikayetler için kullanılan bu ot solunum yollarınızı açarak rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

Kedi Otu: Sakinleştirme etkisi olan bu bitki, sigarayı bırakmak isteyen kişilerde ortaya çıkan uykusuzluk, asabiyet, yorgunluk gibi şikayetleri ortadan kaldıracaktır.

Mentol: Nikotin ihtiyacınızı giderecek olan mentol nefesi açacak ve boğaz ağrılarınızı sonlandıracaktır.

Sarı kantaron: Tam olarak klinik araştırmalarda kesin sonuç sağlamasa da sarı kantaron %50 oranında sigarayı bırakma etkisi olduğu söylenebilir. Asıl özelliği depresyona karşı kullanılması olan sarı kantaron içen kişilerden bazıları sigarayı bıraksa da bazı insanlarda tekrar içme isteği uyandırmıştır.

Nane: Ağız kokusu, stresin ve mide sorunlarının ortadan kalmasını sağlar.

Tarçın: Antibakteriyel etkiye sahiptir ve kuru öksürüğü engeller.

Zencefil: Alerjen maddeleri ortadan kaldırmaya, akciğeri güçlendirmeye ve balgam oluşumunu ortadan kaldırır.

Karabaş Otu: Damar tıkanıklığının giderilmesine yardımcı olur.

Çördük: Akciğerlerde nefes alıp vermeyi güçlendiren çördük, aynı zamanda akciğerlerde mukus toplanmasını engeller.

Lobelya: Aslında kızıl dereli tütünü olarak bilinen bu bitki direk sigarayı bıraktırması ispatlanmamış fakat beyindeki dopamin kimyasalı üzerinde etkili olması nedeniyle etkili olacağı düşülmüştür.

Aslan Pençesi: Direk sigarayı bırakma etkisi yoktur ama kişide sigara isteği uyandırdığında kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş aslan pençesi sapı ucu kesilip ağza alınır. Ucundan 2-3 santim kesilen bu bitki çiğnenerek sigara içme isteği giderilir.

 

Nereden ve Nasıl Ulaşabilirim?

 

Sizde sigarayı bırakmak istiyorsanız bu bitkileri kullanmayı mutlaka deneyin. Sigarayı bıraktıran bitkilere ve daha fazlasına lokmanhekimsitesi.com adresinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sigara, sigarayı bırakmak, sigarayı bırakmanın yolları, sigarayı nasıl bırakırım, sigara bıraktıran bitkiler, hangi bitkiler sigarayı bıraktırır, nane, karanfil, tere otu, kaygan karaağaç, karabaş otu, zencefil, aslanpençesi, mentol, sarı kantaron, çördük, sigara bırakma yolları, sigara bırakma, sigarayı bıraktıran öneriler, doğal bitkiler, sigarayı bırak