Selülit Nedir ve Nasıl Azaltılır?

Her şeyden önce, selülit, Staphylococcus aureus veya Streptococcus bakterisinin neden olduğu bir deri enfeksiyonu olan deri altı yangısı ile karıştırılmamalı ve deride kesilen bölgedeki iltihap, ağrı ve şişmeye yol açmamalıdır. Deri altı yangısı genellikle antibiyotiklerle tedavi edilir. Selülit için ise body ever önerilir.

Diğer yandan selülit, genellikle kalça, uyluk, kalça ve göbekte görülen çukurlu veya gevşek sarkık bir cilttir. Kollajen liflerinin yapısından dolayı kadınların yaklaşık% 90’ı ve erkeklerin sadece% 10’u selülitten muzdariptir. Özellikle kadınlarda yaş olarak zamanla gerçekleşir, çünkü zamanla cildin özellikle zayıf kan dolaşımı ve zayıf kaslar (egzersiz eksikliği), beslenme yetersizlikleri (kötü beslenme alışkanlıkları) ve hormonal dengesizlikler ile birleştiğinde cildin esnekliğini kaybeder.

SELÜLİTİN NEDENİ

Ünlü dermatolog Cheryl Karcher’a göre, selülitin temel nedeni, hormonal dengesizliklerin, egzersiz yetersizliğinin (zayıf kas tonusu), yavaş kan dolaşımının ve aşırı yağın neden olduğu kolajen liflerindeki (bağ dokusunun zayıflığı) yapısal değişikliklerdir.

Cildin altındaki kollajen lifleri mukavemet ve elastikiyetini yitirdiklerinde, altta yatan yağ hücreleri, ciltteki selülit topaklarını yaratan lif tabakaları boyunca itmeye başlarlar.

Normal şartlar altında, cildin altındaki tüm yağ hücreleri düzenli ve hatta tabakalar oluştururlar, çünkü bunlar cilt ve kaslar arasındaki bağ dokusuna (kolajen lifleri) iyi bir şekilde bağlıdır. Fakat selülit içinde, cilt altındaki yağ hücrelerinin bir kısmı zayıflamış bağ dokusundan (kollajen) birbirine yapışır ve süzme peynirine benzeyen küçük topaklı yağ birikintileri oluşturur. Bu serbest yüzen yağ, büyüklükte birikip genişledikçe, topaklanmaya ve çukurlaşan etkiye neden olan cilde karşı iter. Altta yatan yağ birikintileri, deri altına bağ dokusunu oluşturan zayıf kollajen liflerinden geçmeye başladığında selülit fark edilir hale gelir. Bu gibi durumlarda body ever peeling kullanabilirsiniz.

Selülitin diğer bir önemli nedeni kan damarlarının zayıflığıdır. Kan damarlarının duvarları elastikiyetini yitirdiğinde, fazla sıvı ve atık ürünler, atılmak yerine, yağ hücrelerine bağlandıkları yağ dokusuna doğru bastırırlar, böylece şişmeye ve selülite neden olurlar. Buna ek olarak, zayıf kan dolaşımı, metabolizmanın yavaşlamasına neden olan azalmış oksijen ve besin kaynaklarına yol açar.

Ayrıca stresin kontrol altına alınamaması ve strese bağlı olarak serbest radikallerin aşırı üretimi selülitlere katkıda bulunur. Avrupa Dermatoloji Akademisi Dergisi’nde yayınlanan 2000 tarihli bir araştırmaya göre, selülit, yüksek stres ve yükseltilmiş düzeylerde stres hormonu – kortizolün neden olduğu artan katekolamin düzeylerinin bir sonucudur. Buna ek olarak, stres ve sağlıksız beslenme de cildin sağlıklı görünmesini sağlamak için vücudun kolajen üretme kabiliyetini sınırlar.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: bodyever yorumları, bodyever kullanımı, bodyever instagram, bodyever nasil kullanilir, bodyever şikayet, bodyever ekşi, bodyever nerede satılır, bodyever nedir, bodyever sipariş, bodyever, bodyever kullananlar, bodyever peeling, best body ever, bodyever çatlak, bodyever eczane, bodyever fiyatı, bodyever kullanıcı yorumları, bodyever kullananların yorumları, bodyever ne kadar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.