Saçlar Hakkında Bilinmeyenler?

İnsan, vücuduna sağlığına bakarak saçlarına da gösterdiği ilgiyi eksik etmemelidir. Saçsız kalmanın getirebileceği birçok sıkıntılı döneme girmeyi kimsenin istemeyeceği aşikârdır. Saçlarınızı doğal yollarla çözüme kavuşturabilir, besleyebilir veya canlandırabilirsiniz. Oysa ki saçlar bu denli değerliyken, onları kenara atamayız.

Sağlığının yanında görüntüsüyle de ilgi çekmeyi başaran saç tipleri her insan için farklılık gösterir. Saç tiplerinin aksine tüm saç türleri için kullanılabilecek olan Çam Yağı Şampuanı ise ayrı bir özelliğe sahiptir.

İçerisinde bitkilerin özüyle elde edilen karışımın faydaları yer almaktadır. Saçlarda doğalı seçmeyi esirgemeyin. Saçlar insan hayatı için oldukça önemlidir. Peki saçlar hakkında ne kadar bilgiye sahibiz ?11

Saçın miktarı saç rengine göre değişebilir. Siyah saçlı insanların 108.000, sarı saçlıların 160.000, kızılların 90.000 ve kahverengi saçlı olanları 140.000 tel saçları vardır.

Yeni doğmuş bir bebeğin kafasının 1 santimetre alanında 1100 adet saç kökü vardır. Büyümeyle bu oran düşer.

Saç üç döngü şeklinde oluşur; büyüme dönemi, büyümenin durması ve dinlenme dönemi olarak sıralanır.

Saçların ömrü 2-4 yıl arası değişkenlik sağlayabilir. Bu sürede daha da artabilir.1

Yeni saç teli, eski saç teline göre daha fazla uzamaktadır.

İnsan saçı protein yapısı olan keratinden oluşur.  Keratin ise tırnak, deri, tüy ve saç gibi yapılarda bulunan dayanıklı bir maddedir.

Saçlar hakkında bilinmeyen onlarda şey varken, saç bakımına ve beslenmesine hiçte aldırış etmeyiz. Saçların beslenmesi ve doğala yakın ürünlerin kullanılmasıyla, saçlar kendini korur. Çam Yağı, saç ve saç köklerine etkili bir formül olabilir.

Aşağıdaki kelimeleri kullanarak sitemize ulaştınız;

Çam yağı, çam yağı ne işe yarar? Çam yağının faydaları? Çam yağı şampuan, çam yağı şampuan nedir?