Patina Kilomax Bitkisel Besin Desteği 400Gr 30 TL

İçerdiği keçiboynuzu, buğday unu, karanfil, tarçın, keten tohumu ve yulaf unu ile tam bir bitkisel destek sağlayan Patina Kilomax sporcuların vazgeçilmezlerindendir. Spordan önce ve sonra alarak kasların ihtiyacı olan besini sağlar.

Keçiboynuzu kolestrol içermez. İçerisinde kafein yoktur. Süte oranla 3 kat daha fazla kalsiyum bulundurur. A, B ve E vitaminleriyle fosfor içerir. Vücuda yiyecekler aracılığıyla giren radyasyonu dışarı atar. Yüksek oranda çinko içerir. Astım hastalığına, nefes darlığına iyi geldiği söylenmektedir.

kilo_max2Buğday unu, kompleks karbonhidratların önemli bir kaynağıdır. Buğday unu, B vitamini, çinko, kalsiyum, folik asit, demir,fosfor, magnezyum, potasyum, az miktarda sodyum ve diğer geçiş elementlerini içerir.

Karanfil, mikrop öldürücü etkisi vardır. Diş ağrılarını kesmeye yardımcı olur. Özellikle diş hekimleri  tarafından kullanılır. Hoş kokusuyla ağız kokusunu giderir. Gaz söktürücüdür. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Kalbi ve hafızayı kuvvetlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlar. Hazmı kolaylaştırır, mideye ve göğse kuvvet verir. Öksürük kesici ve balgam söktürücü etkisi olduğu gibi öksürüğü de keser. Cinsel isteği arttırır.  Mide bulantısını keserek kusmayı önler.

Tarçın ferahlık verir ve iştah açar. El ve ayak titremelerine ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarını dökerek bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur.  Cinsel isteği arttırır. Vücut direncini attırır. Soğuk algınlığı ve nezelye karşı yararlıdır. Kan şekerini dengeleyen tarçın şeker hastaları için çok faydalıdır.

100 gr. keten tohumu yaklaşık 450 kcal, 100 gr. keten yağı 13.4 mg. E vitamni içerir. İçerdiği bir çeşit hormon olan lignanların en zengin besin kaynağı olması nedeniyle beslenme uzmanları tarafından önerilir. Hormonlara bağlı kanser türlerinde etkilidir. Lifli yapısıyla kabızlığı önleyici, bağırsakları yumuşatıcı etki yapar. Kan şekeri seviyesini korur ve kolesterol seviyesini düşürür.

Yulaf unu sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir. Sinir sistemi üzerine olumlu etkileri vardır. Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirdiği bilimsel çalışmalarla kanıtlamıştır. Dişler üzerinde olumlu etkisi vardır. Bedensel ve zinhinsel yorgunluğu ve iktidarsızlığa iyi gelir.

Kullanım bilgisi :1 Bardak süte 1 yada 2 tatlı kaşığı bitkisel karışımdan eklenir. Günde 3 defa yemeklerden sonra kullanılması tavsiye edilir. Tercihen bal ya da pekmez ile karışabilir. Sporcular; spordan önce ve sonra kullanabilir. Serin ve kuru yerde korunması tavsiye edilir.