Mucize Gıda Kepek

Kepek gerçekten oldukça faydalı bir gıdadır. Yararlarını sıralamak gerekirse; boşaltım sistemine ve sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur.  Cinsel isteği artırır. Kepek yediğiniz zaman kendinizi daha iyi ve daha enerjik hissedersiniz. Bugün bir çok insan kabızlıktan yakınmaktadır. Bu da ölü ve yazarlı gıdalar yemenin bir neticesidir. Kabızlık kalkınca çoğu insanda bu sorundan ortaya çıkan rahatsızlıklarda ortadan kalmaktadır. Baş ağrıları yok olur.Mucize Gıda Kepek

Kepekten bir çok şekilde yararlanabilirsiniz. Su ve kepeği karıştırıp ekmek haline getirip yiyebilirsiniz. Evde yaptığınız hamur işlerine karıştırarak tüketebilirsiniz. Ya da pişirdiğiniz her yemeğin içine çiğ kepek karıştırarak  gıdaların bu bakımdan zenginleşmesini sağlayabilirsiniz. Kepekli ekmek çok yararlıdır. Özellikle normal ekmek yerine kepekli ekmek yerseniz , bir çok hastalığın önüne geçtiğiniz gibi fazla kiloluğunda önüne geçebilirsiniz.

Eğer normal ekmek yerine kepek ekmeğini tercih edersek ve gün içerisinde meyve ve çiğ sebze tüketirsek zindeliğimizin arttığını göreceksiniz. Sinirlilik, agresiflik, uykusuzluk gibi problemlerinizde çözüme kavuşabilecektir.  Şunları da hatırlatma fayda vardır. Çok ve çeşitli yemek yemeyin, yediklerini iyice çiğnemeden yutmayın.  Akşam yemekleriniz hafif olsun diye bu öğün sadece yaş meyve tüketin.  Yemek zamanı geldiği için sofra başına oturmayın, acıkmadan yemek yemeyin.

Kepek Ekmeğini Evde Nasıl Yaparız?

Dokuz bardak kepek alınır. Buna bir bardak un ile bir kaşık yoğurt ilave edilir. Ayrıca üzerine biraz kabartma tozu bir miktar tuz ve yeterince su katarak hamur haline gelene kadar yoğrulur.   Çapları 10-5 cm olacak şekilde yuvarlaklar yapılarak fırında pişirilir. Yemekler de bir veya iki adet yenir. Üç dört gün içinde kurulursa tekrar ısıtarak tüketime hazır hale getirebilirsiniz.