Mide Asidini Azaltan Besinler Nelerdir?

Mide asidinin yükseldiğini ve sizi rahatsız ederek reflünüzü tetiklediğini düşünenlerdenseniz bu yiyecekler ile midede ki asidi normal seviyelerden tutabilirsiniz.

Zencefil

Mide asidine karşı en etkili besinlerden biri de zencefildir. Tarih boyunca mide rahatsızlıklarına karşı kullanılmıştır. Çayınıza katarak ya da yemeklerde tercih edebilirsiniz.

mide-asidini-azaltan-ve-refluye-yardimci-besinler-1

Aloe vera 

Doğal iyileştirici aloe vera mide asidine de iyi gelmektedir. Aloe verayı yemek yaparken az miktar da olsa kullanımını sağlayabilirsiniz.

mide-asidini-azaltan-ve-refluye-yardimci-besinler-2

Muz

Muz hem sizi tok tutabileceği gibi hem de mide asidinin engellenmesine de yardımcı olabilir. Ancak reflüsü olan kişilerde de çok nadiren de olsa reflüyü tetikleyebilir. Doktorunuza da başvurmadan denemeyiniz.

mide-asidini-azaltan-ve-refluye-yardimci-besinler-3

Kavun

pH değeri 6.1 olan kavunun mide asidine iyi geldiği de bilinmektedir.

mide-asidini-azaltan-ve-refluye-yardimci-besinler-5

Maydanoz

Yüzlerce yıldır mide sorunları için  kullanılan maydanoz mode asidine de iyi gelmektedir. Salatalarda ya da çiğ olarak tercih edebilirsiniz.

mide-asidini-azaltan-ve-refluye-yardimci-besinler-4

Bununla birlikte düzenli ve doğru bir şekilde kullanımının sağlanması da ilerleyen zamanlarda beklenilen sonuçların olumlu bir şekilde ortaya çıkmasına da yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

mide asidini azaltan besinler nelerdir, hangi besinler mide asidini azaltır, sağlıklı beslenme, mide sorunları, mide sorunlarına ne iyi gelir, mide rahatsızlıkları, mide asidini alan yiyecekler, mide asidini azaltan bitkiler, mide asidine iyi gelen yiyecekler, düzenli beslenme