Maden Suyu Zayıflatırmı?

Maden suyu, mide rahatlatıcı özelliği olan doğal bir sudur. Maden Suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yer altındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar. İçerdiği mineraller vücuda oldukça faydalıdır. Maden suyunun halk arasında dolaşan haberlerinden biri de zayıflattığı yönündedir. Maden suyu herhangi bir sağlık problemi olmayan sağlıklı insanların günde bir şişe tüketmesi önerilen sağlıklı bir içecektir. Ancak fazla miktarda maden suyu içmenin zayıflattığı doğru değildir.

Maden suyu vücudunuzun mineralce zayıfladığı durumlarda iyi bir destekçidir. Özellikle spor sonrası ter atan ve mineral kaybeden vücudunuza mineral takviyesi sağlamak amacıyla 1 şişe maden suyu içebilirsiniz. Spordan önce içildiğinde ise enerjinizi yüksek tutacaktır. Maden suyunu ara öğünlerinizde tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında soğuk içecek arayan diyetli bireyler için sade maden suyu rahatlatıcı mineral desteğidir. Fakat yüksek tansiyonu olanların tüketmemesi daha sağlıklı olacaktır. İçerdiği mineral ile tansiyon yükselmesine neden olabilir. Bunun dışında maden suyunun bilinen bir çok faydası vardır.

Örneğin; kas ve kemik gelişimine yardımcı olur.Kemik erimesi, kalp-damar, sinir sistemi hastalıklarını en aza indirgemeye yardımcı olur.Sindirim sisteminin çalışmasını hızlandırır.Sigara içenlerde sigaranın verdiği zararı azaltır.Vücudun ihtiyaç duyduğu zengin mineralleri barındırdığı için vücudu zinde ve dengede tutar.Cildin nem dengesini koruyarak sivilce ve akne oluşumunu engeller.Hücre yapısını yenileyerek cilde canlılık verir ve daha genç görünmesini sağlar.Hazımsızlığa kabızlığa çözüm etkisi sağladığı gibi gaz sorununa kesin çözüm bulur.Hamilelikte düzenli olarak maden suyu tüketimi tavsiye edilir. Ayrıca maden suyunun içerdiği kalsiyum kemik yapısının, florür ise ağız ve diş sağlığının gelişmesi için son derece yararlıdır.