Kilo Vermek İçin Günlük 2.5 Litre Su İçin!

Kilo vermek için kararlıysanız günde su içme miktarınızı artırmak durumundasınız. Su içimini artırmazsanız üzgünüz ki kilo veremezsiniz.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki kilo vermekten ziyade günlük yeterli miktarda su içmemek böbreklerde, kalpte, karaciğerde önemli problemlere sebep olmaktadır. Günlük yeterli miktarda su içmediğiniz zaman bu organların çalışma düzeni bozuluyor. Vücutta zehirli madde oranı artıyor. Yine özellikle belirtmeliyiz ki su içmemek en çok böbrekleri etkiliyor.

Suyun kilo vermedeki etkisini konuşacak olursak öncelikle bilmelisiniz ki suyun kalorisi 0!

Günlük 2,5 litre su içtiğiniz zaman metabolizma çalışma hızı artar. Metabolizma ne diyecek olursanız eğer vücuda gerekli enerjiyi üretmek ile yükümlüdür. Enerji kalori demektir. Yani ne kadar enerji yakarsanız o kadar çok kilo verebilirsiniz. Bu su içmeniz için ilk gerekli olan sebep idi.

Devam edecek olursak gün içerisinde farklı türde su içip susuzluğunuzu gideriyor olabilirsiniz. Çay, kahve ya da herhangi bir içecek ile bunu fevkalade yapabilirsiniz. Ama bunun yerine suyu tercih eder günde 2,5 litre su içerseniz kilo verirsiniz. Dememiz o ki diğer içecekleri azaltın ve yerine su için. Hem su sağlık için daha faydalı.

Günlük dediğimiz miktarda su içerseniz sindirim sisteminiz de düzene girecektir. Yediğinizi ne kadar kolay sindirir iseniz o kadar kolay kilo verir, istediğiniz o güzel vücuda ulaşırsınız! Suyun verdiği tokluk hissi ile zaten eskisi kadar da yemek yiyor olmayacaksınız!

Ve son olarak şunu belirtmeliyiz ki detoks yapmak için mutlaka günlük 2,5 litre su içmelisiniz. Detoks ne diye soracak olursanız, hemen açıklayalım. Detoks vücudumuzda dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Kilo vermek için detoks yapmalısınız. Zaten kilo vermek için de değil sağlığınız için mutlaka yapmalısınız!

Kış ayındayız, tam kilo almanın mevsimi, maalesef. En azından kilonuzu sabit tutmak istiyorsanız mutlaka günde 2.5 litre su için!