Kilo Verdiren Yiyecekler

kilo-verdiren-yiyeceklerZayıflamak için denemediğiniz yol kalmadı mı? Diyet yapmak isteyipte açlığa dayanamayanlar olabilir.  Zayıflatan yiyecekler ne diye düşünüyorsanız; işte size yedikçe zayıflatacak besinler! Bu besinleri tüketerek kilo verebilecek ve fit ince ve zayıf biri olmanın sırrını çözeceksiniz. Hayallerinizde ki size sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte zayıflatan besinler:

Yumurta

Yumurta protein açısından zengin olduğu için tokluk hissi vermede oldukça önemli bir konumdadır. İki ince dilim esmer ekmek, yağsız peynir ve bir adet yumurta ile yapacağınız kahvaltı gün boyu kendinizi tok hissetmenizi sağlar.

Ayva, Elma ve Armut

Bu üç meyvede ki lif oranı oldukça yüksektir. Özellikle şeker ve kolestrolü düşürmeye yardımcı olan ve pektin atı verilen eriyen lif içermeleri meyvelerin tüketilmesini yararlı hale getirmektedir. Öğün aralarından tüketmeniz tok hissetmenizi sağlar.

Yağsız Et

Yemeğin içine katılan et tokluk hissinizi artırır. Ayrıca ette ve balıkta bulunan lösin aminoasiti kasların kalori harcamasını kolaylaştırır.

Yeşil Çay

Zayıflama çayları arasında oldukça popüler olan yeşil çay, metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kilo vermenizi sağlar. Ayrıca yağ yakımına da yardımcı olması ile tanınmaktadır. Yeşil çayın kötü yanı gece içildiği zaman uykuyu kaçırabilmesidir.

ZeytinYağı

Sızma zeytinyağının içindeki omega 6 yağ asitleri, kalori yakmayı kolaylaştırır. Bu nedenle günde bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı tüketmek oldukça faydalıdır.

Tarçın

Bir öğünde bir çay kaşığının dörtte biri kadar tarçın tüketmek yemek sonrası insülin artışını engeller ve çabuk acıkmamanızı sağlar.