Kalın Bacaklar Nasıl İncelir?

Kalın Bacaklar Nasıl İncelir?


Son yıllarda insanoğlunun yaşadığı en büyük problemlerden başında obezite geliyor. Dünya standartlarına bakıldığında birçok ülke bu konu da tehlikenin farkına varıp çalışmalar başlattı. Ülkemizde de bu yolda adımlar atılmaya devam ediliyor. Fazla kilo probleminden uzak olduğunu düşünen insanların birçoğunda da bölgesel kilo sorunu kendini gösteriyor. Özellikle sıfır beden akımından sonra bacaklara daha çok dikkat ediliyor.

Peki kalın bacaklar nasıl incelir?


Sorunun cevabını anlatalım. Öncelikle uygun bir beslenme programı için bir uzmandan destek alıyorsunuz. Beslenme düzeni oluşturulduktan sonra spor kısmına geçiyorsunuz. Genellikle bacak inceltmek için squat , plates ve yürüyüş önerilmektedir. Fakat bunlar bir süreç gerektiriyor.

Kısa zamanda istenilen sonuca ulaşmak için doğal karışımlar ve yağlardan destek alabilirsiniz. Özellikle biberiye yağı incelme konusunda %70 oranında etkiyi arttırıyor ve daha kısa zamanda daha sıkı bacaklara ulaşmanızı sağlıyor.

Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir?

Spor salonlarına gitmeden de ev ortamında yapılabilecek birkaç basit hareketle daha sıkı bacaklara sahip olabilirsiniz.

1. Hareket Squat


Vücudunuz dik bir şekilde dizlerinizi kırmadan çökme hareketidir. Bu hareketi yaparken başınızı eğmeden karşıya bakarak çöküp kalkmanız gerekir. Bu hareketin 20×2 şeklinde setler halinde yapabilirsiniz. Set aralarında 1 dakika dinlenilmelidir. Set sayısı ve hareket sayısı vücut alıştıkça arttırılabilir.

2. Hareket Selülit Temizleyici

Ayakta duruken bacaklarınızı görseldeki gibi açın. Bacaklarınız açıkken vücudunuz dik bir şekilde çökün. Birkaç saniyene bekleyerek parmak uçlarınıza kadar kalkarak hareketi tamamlayın.
Bu hareketin 20×2 şeklinde setler halinde yapabilirsiniz. Set aralarında 1 dakika dinlenilmelidir. Set sayısı ve hareket sayısı vücut alıştıkça arttırılabilir.

3. Hareket Selülit Temizleyici -2

Dizler hafif kırık bir şekilde eller enseye konulur. Bacaklar omuz hizasında açılır ve hafif kırılır. Hareketin devamında hafif zıplama yapılarak bacaklar kapatılır ve parmak ucuna kadar zıplanır. Bu hareketin 20×2 şeklinde setler halinde yapabilirsiniz. Set aralarında 1 dakika dinlenilmelidir. Set sayısı ve hareket sayısı vücut alıştıkça arttırılabilir.

4. Hareket Diz Çökme

Vücut dik olacak şekilde önce sağ dizi öne bir adım atarak yere dokundurup sol arka bacağın gerilmesini sağlarız. Tekrar eski pozisyona geçerken eller belde olacak şekilde toparlanırız. Bu hareketin 20×2 şeklinde setler halinde yapabilirsiniz. Set aralarında 1 dakika dinlenilmelidir. Set sayısı ve hareket sayısı vücut alıştıkça arttırılabilir.