Kalça Eritme Hareketleri

Kalca Eritme HareketleriKarın ve kalça bölgesel kilolardan en çok yakınılan bölgelerdir. Bu bölgelerde biriken yağları yakmak için tek başına diyet yapmak maalesef yeterli olmamaktadır. Bu nedenle bu bölgeler için özel bazı hareketler yaparak, egzersiz programları uygulayarak kısa sürede sıkı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz! Yapmanız gereken kendinize belli bir düzen belirleyerek spor yapmak! İşte size bir kaç egzersiz önerisi.

Sırt üstü yere uzanarak ellerinizi rahat bir şekilde ensenizde birleştirin. Ayaklarınızı bir mobilyanın ya da kaloriferin altına sokabilirsiniz. Dizlerinizi dik açı yapacak şekilde bükerek bedenin üst kısmı oturma pozisyona getirilmeye çalışmalıdır. Oturma konumunda dirsekler dizlere değmeli, sırt üstü yatarken de eller yere temas etmelidir.  Bu hakereti 12 kere yapıp 1 dakika mola verin ve toplam 36 olacak şekilde üç set tamamlayın. Yüz üstü yere yatın ve mide hizasına denk gelecek şekilde 20 cm yüksekliğinde bir yastığı karnınızın altına koyun. Elleriniz ensenizde kenetli bir şekilde dirsekleri yukarı doğru kaldırırken bacaklar yerden gergin vaziyetteyken kaldırmaya çalışın. Bu hareket kalçalarınızı forma sokacak en temel hareketlerden biridir.

Bu hareketleri yaparken dikkat etmeniz gereken şey, öncesinde ısınmış olmak olmalıdır. Bu hareketleri yapmaya başlamadan önce muhakkak yarım saat kadar hareket etmeli vücudunuzu harekete alıştırmalısınız! Böylelikle vücudunuzun hızı artar ve metabolizmanız hızlanır. Daha fazla enerji gerekeceğinden vücut depolanmış yağların yakılması için uygun zamanın geldiğini düşünür. Siz de bu yarım saatlik süreç sonunda yapacağınız bölgesel hareketler ile hangi bölgenizin daha çok incelmesini istiyorsanız oraya ağırlık vererek çalışarak, vücudunuzu istediğiniz ölçüye getirebilirsiniz.