İyot Damlası Nedir? Nasıl Kullanılır? Etkileri Nelerdir?

İyot Damlası Nedir?

İyot damlası, sıvı formda üretilmiş bir iyot takviyesi ürünüdür.Uzmanlarca tavsiye edilen sağlıklı bir iyot takviyesi şeklidir. Hap ya da kapsül şeklinde değildir. İçme suyunuza bir kaç damla ilave ederek tüketimini yapabilirsiniz.

iyot damlası nedir

İyot eksikliği tiroidlerimiz için olumsuz bir durumdur.Gelişme çağındaki çocuklarda görülen iyot eksikliği büyüme bozukluklarına neden olmaktadır. İlerleyen dönemlerde ise metabolizma yavaşlığından kaynaklı bölgesel yağlanmalara ve bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesine neden olur. Metabolizma hızının yavaşlaması ile birlikte vücudumuz daha az enerji tüketmeye, alınan besinleri ise daha sonra kullanabilmek adına yağa dönüştürerek depolamaya başlar. Genellikle  basen, bel ve karın bölgesinde yağlar depolanmaktadır.

iyot damlası ile zayıflama

İyot damlası düzgün çalışan metabolizma için gereklidir. İyot eksikliğinde yavaşlayan tiroidlerin hormon üretebilmesi için iyoda ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı en iyi karşılayanlardan biri iyotlu tuzdur. Fakat iyotlu tuzların fazla tüketilmesi böbreklere zarar vermektedir.  Bunun önüne geçmek adına iyot damlası desteği almanız uzmanlarca da önerilmektedir. İyot damlası 1 avuç tuzun  sağladığı iyot desteğini bir kaç damla ile sağlayabilmektedir.

İyot Damlası Etkileri Nelerdir?

İyot damlasını vücudunuza aldığınız andan itibaren iyot girişi sağlanmış olur. İyotlar tiroide ulaştıktan sonra tiroid bezi bunu hormon üretiminde kullanmaya başlar. Üretilen hormon sayesinde gerekli organlar ve çalışma mekanizmaları uyarılır. Bu uyarılma ile beraber vücudun çalışma hızında artış meydana gelir.

İyot damlası etkileri

Çalışma hızının artması demek vücudun ihtiyacı olan enerjinin de artması demektir. Enerji ihtiyacı artan vücut, bu enerjiyi karşılamak için yağ yakımına yönelir. İhtiyacı olan kadarını parçalayarak enerjiye dönüştürür. Bu durumu düzenli olarak yaptığında ise kilo verme sürecinizde ve incelmenizde hızlanmaya yardımcı olacaktır.

İyot Damlası Nasıl Kullanılır?

İyot damlasını 1 bardak içme suyu içerisine 2 ya da 3 damla koyarak içmeniz yeterIi olacaktır. Önerilen bu dozu düzenli olarak kullandığınızda olumlu sonuçlarla karşılaşacaksınız. İyot damlası kullananlar özellikle yağ yakımına olan faydasını bel ve basen bölgesinde gösterdiğini ifade etmektedirler.

iyot damlası nasıl kullanılır

İyot damlası kullanırken herhangi bir yan etki ile karşılaşılması durumunda ürünün kullanımına son verilmesi gerekmektedir. Herhangi bir yüksek tansiyon rahatsızlığınız ya da riskiniz var ise lütfen kullanmayınız. 18 yaş altı kullanımlarda ise aile izni ya da doktor gözetimi şeklinde yapılması önerilir.

İyot Damlasını Nasıl Satın Alabilirim?

İyot Damlasını : www.iyotdamlasitr.com linkine tıklayarak satın alabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasından ve Avrupa’dan sipariş verebilirsiniz. Hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanları ile ürünü alabilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: iyot damlasi , iyot damlasi trioid, iyot damlasi kilo verme , iyot damlasi zayiflama, iyot damlasi kilo verdirme , iyot damlasi zayiflatma, iyot damlasi kullananlar , iyot damlasi ile kilo verme, iyot , iyot eksikligi, iyot eksikligine iyot damlasi

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.