Hızlı ve Kalıcı Kilo Vermek

Belki de hepimizin diyet sürecinden geçtiği zamanlar olmuştur. Hiç geçmedim diyen doğuştan şanslılar ise sağlıklı beslenme yolunda gitmeye devam etmeleri onların yararına olacaktır. Fakat bazı durumlar vardır ki hızlı kilo vermeyi gerektirir. Bu durumlar arasında belki de hayatınızda 1 kere şahit olabileceğiniz kendi düğününüz veya en yakınınızın düğünü olabilir. Belki daha birkaç ay vardır ama siz hem etkili, hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsunuzdur. Bunun için bir uzmandan yardım almanız şart. Şayet öyle bir imkânınız yok ise ve ya bunun için zamanınız birkaç aydan daha az ise yapmanız gereken diğer husus, programlı bir egzersize katılmak olmalıdır.

ba38a4cc42ff02f31575e19983c1f251_LHızlı, etkili ve kalıcı kilo vermenin en temel yolu sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek olmalıdır. Çünkü sağlıklı bir beslenme içerisine girerseniz, hiçbir şeye gerek kalmadan yavaş yavaş kilo verdiğinizi göreceksiniz. Biz de kalıcı ve etkili kilo vermenin yollarını birkaç öneriyle sıraladık ve işte o öneriler:

Alışverişe mutlaka tok karnınıza çıkmalısınız. Çünkü mideniz sürekli aç olduğu durumlarda kendinizi kontrol edemeyip daha fazla abur cubura yönelebilirsiniz.

*Zararlı olduğunu bildiğiniz hiçbir şeyi asla alışveriş sepetine atmayın.

*Önceden mutlaka alışveriş listesi hazırlayın.

*Kredi kartınızı alışverişe çıkarken evde bırakın ve yanınıza fazla para almayın.

*Sizi tok tutacak yağsız ürünlere yönelin.

*Etiketleri okuyarak kalorisi düşük olanları almaya özen gösterin.

*Televizyonda yemek reklamları izlemeyin.

*Günlük olarak ne yiyeceğinizi önden planlayın.

*Boş zamanlarınızda mutlaka egzersiz yapın.

*Öğün atlamadan yemek yiyin.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Hızlı kilo vermek, hızlı ve etkili kilo vermek, kilo problemi, kilo takıntısı, aşırı kiloluk, aşırı zayıflık, obezite, anoreksiya, şişman ülkeler, en çok diyet yapan ülkeler, diyet ve sağlık, kalıcı kilo vermek, kilo vermenin yararları, kilo düzensizlik, spor aktiviteleri, dans ile kilo verme, zayıflama yolları, çabuk kilo verdiren diyetler