Hızlı Kilo Vermenin Vücuda Etkileri

Hızlı-Kilo-Vermenin-ZararlarıTabi ki hepimiz hızlı bir şekilde forma girmek isteriz. Fazlalıklarımız varken bir anda kurtulup, harika ve fit bir vücuda kavuşmak isteriz.  Ya da yakın bir zamanda düğünümüz vardır.Ama verilmesi gereken biraz kilo fazlalığımız bulunmaktadır. En büyük hayalimizdir o istediğimiz beden ve modelde olan gelinliğin içine girmek, ama tüm bunların hızlı bir şekilde olmasını beklemek çok yanlış bir düşüncedir çünkü güzel görünmek uğruna sağlımızdan olabiliriz.

Hızlı kilo kaybı sağlayan diyetler genelde az kalorili ama fazla egzersiz ve normalin dışında efor harcama temeline kuruludur. Hızlı kilo vermek, her zaman yağ kaybetmek anlamına gelmez. Çünkü yağ kalorisini yakmak kısa zaman içeresinde çok zordur ve kaybedilen kilolar yağlarınız yerine kaslardan ve vücutta bulunan su ağırlığından olur.

Hızlı kilo kayıplarında kan şekeri sürekli düşüktür. Bu durum kişinin kendisinin kızgın yorgun ve isteksiz hissetmesini sağlar. Açlık şiddetinin artması baş dönmesine hatta bayılmalara neden olur.

Hızlı kilo kaybı ile birlikte insülin direnci oluşur bu da yapılan araştırmalar ve deneyler sonucu şok diyetlere başlayan kişilerin ileriki dönemlerde diyabet problemi ile karşılaştıklarını göstermiştir.

Hızlı yapılan diyetler sonucu vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı hızlı bir şekilde saç dökülmesi yaşanır. Bu da geri dönüşü mümkün olmayan saç kayıplarına neden olur.

Çabuk zayıflamak uğruna yapılan bu diyetler bir takım sindirim sorunlarına ve ayrıca anemiye de neden olabilmektedir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet ve sağlık, sağlıklı beslenme önerileri, diyetin faydaları, hızlı diyetlerin zararları, şok diyetler, kolay diyetler, diyetler ve sırları, zayıflama hapları ve zararları, sıvı diyet içecekleri, su ve diyet, diyet sitesi, anakara diyet merkezi, zayıflama, hızlı kilo verme, zayıflama kuralı, aylık diyet listesi, diyabet ve diyet