Hızlı Kilo Verdiren Detoks Suyu

Detoks Nedir?


Vücudun ihtiyacı olmayan toksin ve yabancı fazla olan maddelerin atılmasını hızlandırarak vücudu arındırmak demektir. Kısaca vücudumuzda ödemden dolayı oluşan şişliğin giderilmesini sağlayan yöntemdir. Ayrıca detoks yöntemi metabolizmanızı hızlandıracağı için kabızlık problemine karşı çok etkili bir önlemdir. Vücudunuzu dinçleştirir ve daha zinde hissetmenizi sağlar.

Neden Detoks Yapmalıyım?

Kilo probleminizin yanında birçok nedenden ötürü vücudunuz detoksa ihtiyaç duyar. Eğer sigara ve alkol tüketiminiz varsa vücudunuzda biriken toksin oranında artış olur. Arındırmak için detoks yapmanız gerekecektir. Ayrıca uyku sorununuz, hareket eksikliğiniz, çevre kirliliğine maruz kalma durumunuz ve aşırı karbonhidrat tüketiminiz varsa detoks yapmanızı öneriyoruz.

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks suyu hazırlamak için mevsim meyveleri yeterlidir. Fakat daha etkili bir detoks uygulaması yapmak istiyorsanız tarifimizi dikkatlice okuyun.

Detoks Suyu Tarifi

 

Malzemeler

  • 1 litre su
  • 2-3 yaprak taze nane
  • 2 dilim limon
  • 1 dilim greyfurt
  • 1 ince dilim taze zencefil
  • 1 adet çubuk tarçın

Yapışılı


1 litre suyumuzu surahimize dolduruyoruz. İçerisine 1 dilim greyfurt, 1 adet çubuk tarçın, 1 ince dilim taze zencefil, 2 dilim limon ve 2-3 yaprak taze nanemizi ekliyoruz. Suyumuzu bir gece öncesinden hazırlıyoruz. Tüm gün tüketiyoruz.

Detoks suyumuz günlük hazırlanmalıdır. Taze olarak tüketilmelidir. Her gün bir gece öncesinden hazırlanan suyumuzun malzemeleri yenilenmelidir.