Göbek Eritme Egzersizleri

Hem hareketsiz yaşam hem de yanlış beslenme sonucunda kilo almamız kaçınılmaz bir hal almıştır. Özellikle uzun süre oturarak çalışmak sonucunda bölgesel yağlanma problemi daha da belirginleşmiş verilmesi imkansız hale gelmiştir. Bölgesel yağlanma sonucunda oluşan ve bizleri en çok rahatsız eden bölgelerden biride göbek bölgesinde oluşan yağlanmadır. Hem erkeklerin hem de bayanların ortak sorunlarından biri olan göbek bölgesinde ki yağlanma hem kişinin kendisini rahat hissetmesine engel olurken aynı zamanda giysi seçiminde de zorluk yaşamasına neden olmaktadır.

Özellikle göbek bölgesinde belirgin şekilde bir yağlanma var ve bu durumdan şikayetçi iseniz birkaç taktik ile göbek bölgesinde ki yağlanma sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz. Daha çok hareketsiz kalma sonucunda oluşan göbeği eritmeniz için gün içerisinde mutlaka yürüyüş yapmalı ve kendinize daha fazla hareket alanı sağlamalısınız. Hem sağlıklı bir vücuda hem de düz hatlara sahip olmak için mutlaka yürüyüş yapmalısınız.

Yürüyüş yapmanın dışında mutlaka gün içerisinde yediğinize ve içtiğinize dikkat etmeli yağlı, tuzlu ve hazır gıdalardan uzak durmalısınız. Birde gün içerisinde egzersiz yapmanız kısa sürede göbek bölgesinde ki yağlanma sorunundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle göbek bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olan egzersizleri uygulamanız çok daha doğru olacaktır. İşte göbek bölgesini eriten egzersizler.

Hareket 1:

İlk olarak topuklar havada kalacak şekilde sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı dik konumda kalmak koşuluyla tam havaya kaldırın. Kalçanızı 15 cm kadar havaya kaldırın ve yavaşça indirin. Bir sette 15-20 defa aynı hareketi tekrarlayarak başarıya ulaşabilirsiniz.

Hareket 2:

Karın eritme hareketleri arasında oldukça popüler olan hareketlerden biride crunch hareketidir. Mekik hareketine oldukça benzer olan ters crunch yağ yakımın da oldukça etkili bir harekettir. Sırtüstü uzanın, bacaklarınızı kaldırın ve diz ekleminden bükün. Bir sandalyede oturuyormuşsunuz gibi pozisyon almalısınız. Pozisyonunuzu bozmadan, dizlerinizi alnınıza doğru çekin ve tekrar eski konumuna getirin. Yine 15-20 tekrar yeterli olacaktır. Hareket konusunda deneyim kazandıktan sonra, dizlerinizi alnınıza değdirecek şekilde zorlamanız daha etkili olacaktır.

Hareket 3:

Yere sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı bir desteğin üzerine uzatın. Ellerinizi göğsünüzde veya başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızın pozisyonunu bozmadan, yerden 10-15 cm omuzlarınızı kaldırın. Karın kaslarınızda baskı hissetmeniz, hareketi doğru uyguladığınızın göstergesi olacaktır. 15-25 tekrar, oldukça verimli sonuçlar almanızı sağlar.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

egzersiz, kilo verdiren hareketler, egzersizler, kilo vermeye yardımcı egzersizler, zayıflatan hareketler, zayıflatan egzersizler, kilo kontrol, diyet, spor, kilo verme yöntemleri, bölgesel yağlanma, göbek, göbek bölgesinde yağlanma, göbek eritme, göbek nasıl erir, göbek eritme hareketleri, göbek eritmek için ne yapmalı, göbeğim nasıl erir, göbek eriten hareketler, egzersiz yapmak, crunch, ters crunch, crunch hareketi