Gingko Biloba Nedir? Ne İşe Yarar? Hafızaya ve Beyne Faydaları Nelerdir?

Ginkgo ağaçları, güzelliği ve bilgeliği ile sizleri kendi dünyasına çeken ve ilham veren ve çok uzun yıllar ayakta kalabilen en eski ağaç türlerinden biri, 1500 yıla kadar yaşayabiliyor. Japonya da atom bombası patlamasında yaşamını sürdürebilen tek canlı. Bu sebeple mabet ağacı olarak da anılıyor. Bu ginkgonun hem radrasyona hem de kimyasallara ne kadar dayanıklı olduğunu göstermektedir. Ginkgo’nun uzun yıllar yaşadığını düşünürsek gezegen üzerinde dinozorlarla aynı alanı paylaştığını söyleyebiliriz. Bu muhteşem antik ağaç türü sayısız mevsime dayanarak, dünyaya uyum sağlayarak adeta bilgelik ve muazzamlık kazanıyor.

gingko-biloba-beyne-etkileri

Antik bilgi birikimi ve hayatta kalma ve gelişme yeteneği ile Ginkgo, geleneksel Çin Tıbbında yüzlerce yıldır kullanılmaktadır ve geleneksel olarak bilişsel sağlığı korumak ve zihinsel odaklanmayı ve hatırlamayı desteklemek için takviye olarak tüketilmektedir.

Gingko içeriğinde flavon glikozidler, diterpenler, titerpenler, flavanoidler, kardoneller, kardoller, terpen ve organik asitler vardır.Tüm dünyada alerji ve beyin fonksiyonlarını sağladığı olumlu etkileri ile tanınmıştır.

gingko-biloba-ne-ise-yarar

Beyninizin hızlı olmadığını düşünüyor konsantre olamıyor ve hafızanızın artması gerektiğine inanıyorsanız, günlük rutininize Ginkgo bazlı bir bitkisel takviye eklemeyi düşünebilirsiniz.

Ginkgo en çok araştırılan bitkilerden biri 400’den fazla bilimsel yayının konusu olmuştur. Çok sayıda klinik çalışma Ginkgo’nun bilişsel işlev üzerindeki olumlu etkilerini belgelemiştir.

gingko-biloba-yapragi

Ginkgo yaprağı güneşte 1500 yaşına kadar yaşayabilir, bu ağacın sağlıklı yaşlanma hakkında çok şey bildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Sağlıklı dolaşım ve beyin fonksiyonlarını sürdürmek için Ginkgo yapraklarını araştırabilirsiniz.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

ginkgo biloba tablet, ginkgo biloba kullananlar, ginkgo biloba nedir neye yarar, ginkgo biloba
fiyatı nedir, ginkgo biloba yağı, ginkgo biloba faydaları ibrahim saraçoğlu, en iyi ginkgo biloba markası, ginkgo biloba kullananlar kadınlar kulübü