Ender Saraç Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Ender Saraç Diyeti Nedir?

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanlar için birçok taktik ve yöntem paylaşan Ender Saraç diyet listesi uygulanmaya başladığı andan itibaren bazı kriterlere uymak ve spor yapmak gerekiyor.

Birçok kitabı ve makaleleri olan Ender Saraç sağlıklı yaşam konusundan ülkemizin başta gelen isimlerindendir. Kilo problemi olanlara 5 günde 2 kilo verilmesini amaçlayan Ender Saraç diyeti, öğünlere göre kalori hesabı yapılarak ve tüketilecek gıdaların vücut için gerekli olan besin değerlerini sağladığı gerekçesiyle binlerce kişi tarafından uygulanmaktadır.

 

Ender Saraç Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet listesini uygularken yanı zamandan sabah kahvaltılarından sonra ve akşam yemeklerinden sonra mutlaka yürüyüş yapmamız lazım. Belirli bir zaman sonra yürüyüşü tempolu koşu şekline çevirebilirsiniz. Bu diyet listesini uygulayanların uyku düzenine dikkat etmeleri gerekmektedir. Geç saatlere kadar uykusuz kalmak bünyeyi zayıf düşürür. İnsan vücudu için gerekli olan, büyüme hormonunu salgılandığı ve dolayısıyla dokuların, hücrelerin yenilendiği gece 23:00 ile 02:00 saatleri arasında uykuda olmalısınız. Eğer hızlı ve kalıcı kilo kontrolü sağlamak istiyorsanız Ender Saraç diyetleri kurallarına uymalısınız ve 5 gün boyunca ara vermemelisiniz. Ardından da uzun vadeli bir diyet programı uygulamanız gereklidir. Çünkü çoğu insan kilo kontrolünü sağladıktan sonra verdiği kiloları geri alabiliyor. O yüzden beslenme düzenimize ve egzersiz yapmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Diyetten sonra da kilo kontrolünüze dikkat etmeye devam ederseniz vücudunuzdaki toparlanmayı göreceksiniz ve daha da motive olacaksınız.

Sabahları:

1 fincan yasemin çayı, 2 dilim tuzsuz ve yağsız peynir, limonlu maydanoz ve yeşil elma.

Öğle Yemeğine 1 saat kala:

1 adet salatalık, 1 adet domates.

Öğlen:

Az yağlı kaşarlı tost (özellikle çavdar ekmeği ile yapılmalıdır), 8 kaşık taze yeşillik (maydanoz, tere otu, roka. Limonlu olmalıdır.)

Öğleden Sonra:

1 kase kadar kendi yaptığınız yoğurt, 2 adet ceviz içi, yeşil elma (yarım elma).

Akşamları:

Bol nar ekşili ve limonlu 4 kaşık kadar kısır, 3 adet haşlama kabak yemeği.

Gece Yatmadan Önce:
2 adet kuru kayısı veya bir bardak ballı süt.