Dolgun ve Kusursuz Dudaklar İçin Pratik Öneriler

Her kadın dolgun dudaklara sahip olmak ister. Kadınlar için dolgun dudaklar vazgeçilmez bir parçadır. Yüzün genel görünümü için ve makyajın kendini gösterebilmesi için gerekli olan görünüm düzgün ve dolgun dudaklara sahip olmaktan geçer. Fakat tüm kadınlar dolgun dudaklara sahip değildir. Dolgun dudaklara sahip olmayanlar için ameliyat gibi çözümler aranabilir ya da dolgu işlemi uygulanabilir.  Bunun için hem maddiyat hemde acıya katlanmak gereklidir. Bunlara ayıracak vaktiniz ve maddiyatınız mevcut değilse bazı pratik yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Daha dolgun dudaklara sahip olabilmeniz için öncelikle bakımlı bir dudağa sahip olmanız gereklidir. Dudaklarınızda da ölü deri kalıntıları bulunur ve gözenek tıkanıklıkları oluşabilir. Bunların önüne geçmek için dudaklarınıza peeling ve bakım yağı uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama hem dudaklarınızı dolgunlaştıracak hemde daha taze bir görünüme  kavuşturacaktır.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmayı sağlayacak diğer bir etmen ise balm kullanımıdır. Makyaj uygulamasından önce diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayıp balm ya da dudak vazelinini dudaklarınıza uyguladıktan sonra  ortalama yarım saat kadar beklettiğinizde dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz.

Dudak dolgunlaştırma yöntemlerinde makyaj illüzyonları da sık tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Ruj uygulaması öncesi vazelin ile bekletilen dudak önce bir kat ruj daha sonra bir kat pudra ve üzerine tekrar ruj uygulandığında daha dolgun görünecektir. Ya da dudak çizgilerini belirginleştirerek dudaklarınızın genel hatlarını oturtabilir dolgunlaştırıcı özellikte bir ruj ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz.Dudak şeklinize uygun ruj uygulaması yapmanızda kullanabileceğiniz dolgun görünüm yöntemleri arasında yer almaktadır.