Cilde ve Sivilceye İyi Gelen Besinler

Sağlığımız açısından olduğu gibi, dış görünüm açısından da son derece önemli olan cilt güzelliği, tüketilen gıdalar ile doğrudan orantılıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri orantılı bir şekilde alması durumunda, yaşlanmaya karşı cilt korunmuş olacağı gibi, sivilce ya da akne gibi sorunların da önüne geçilebilecektir.

Sağlığımız açısından olduğu gibi, dış görünüm açısından da son derece önemli olan cilt güzelliği, tüketilen gıdalar ile doğrudan orantılıdır. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri orantılı bir şekilde alması durumunda, yaşlanmaya karşı cilt korunmuş olacağı gibi, sivilce ya da akne gibi sorunların da önüne geçilebilecektir. Sağlıklı görünen temiz bir cilde sahip olabilmek için mineral ve vitamin bakımından bol olan gıdaları tüketmek çok önemli olduğu gibi su tüketimi de güzel bir cilt için tüketilmesi gereken maddeler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra, cildin düzenli olarak temizlenmesi ve kapanan gözeneklerin temizlenerek açılması da önemli bir durumdur.

Portakal: C vitamini deposu olan portakal, cilt açısından da çok önemli bir meyve olmaktadır. Kırışıklıkların geciktirilmesinde ve cildi temizlemede rol oynayan portakal, en çok sigara içenlerde görülen faktörlere karşı etkili olmaktadır. Cildin yıpranması ve kılcal damarların ihtiyacı kadar beslenememesi gibi sorunlar sebebiyle kırışıklıklar oluştuğu gibi portakal tüketmek bu sorunların önüne geçmektedir.

portakal

Yumurta: İçerisinde ki protein sebebiyle hücreleri kuvvetlendiren ve ciltte leke oluşmasını engelleyen yumurta, sağlık açısından da oldukça yararlı bir besindir. Lakin alerjisi olan kişilerin bu besini devamlı olarak tüketmemesi gerektiği gibi, yumurtanın aşırı tüketimi sağlık açısından birtakım zararların oluşmasına yol açabilir.

yumurta1

Havuç: Göz sağlığımız için yararlı olduğu kadar, cilt sağlığı bakımından da oldukça önemli bir besin olan havuç, içerisindeki A vitamini ve diğer oksidanlar yoluyla cildin daha temiz ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Cildi temizleme görevi gören havuç, devamlı olarak tüketildiğinde sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak mümkün olacaktır.

Havuc03a

Domates: Güneşin zararlı ışınlarının cildimize verdiği zararlara karşı vücudu koruyan domates bolca tüketilmelidir. Yemeklerde kullanılabilen bu besini, çiğ olarak tüketmek vitamin ve mineral açısından daha çok önemli olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bulunan likopen ciltteki yaşlanmayı geciktirmektedir.

domates

Yeşil Sebzeler: Demir açısından da fazlasıyla zengin olan yeşil yapraklı tüm sebzeler, kan akışının kontrolünü ve dağılımını sağladığı için tüketilmesi önemlidir. Ciltteki her yere kanın ulaşmasını sağlayan ve bu şekilde cilt sağlığını koruyan meyveler ve sebzeler he mevsimde tüketilmelidir.

yesil-sebzeler-i9bn8

Bunlar ilginizi çekebilir:

En yeni ve fırsat ürünlerinden, bebek ürünlerinden, ambalaj ürünlerinden ve diğer birçok üründen toptan satın alarak faydalanmak isterseniz www.herfirsatbizde.com sitesine tıklayıp sipariş verebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

cilt, sivilce, akne, beslenme, sivilceye iyi gelen besinler nelerdir, cilde iyi gelen gıdalar nelerdir, yeşil sebzeler cilde iyi gelir mi, portakalın cilde yararı nedir, yumurtanın cilde faydası, domatesin cildimize etkisi