Bu Kışın Modasına Dair İpuçları

Arkadaşlar bu yazıda kışın ve sonbaharın renkleri modasına dair 20 ipucu vermek istedik sizde yazımızı okuyarak kışa ve sonbahara dair modayla ilgili 20 ipucu edinebilirsiniz.

dotmoda_logo_rgb

1- SİYAH-BEYAZ GRAFİK DESEN  Siyah ve beyazın albenisi grafik desenlerle daha bir göz kamaştırıcı değil mi? Optik ilüzyon etkisi yaratan bu desenlerin sezonun iddialı trendleri arasında olacağı kesin.

2- KRUVAZE CEKET/KABAN  Biraz maskülen, biraz militer etki yaratan kruvaze ceketler ve kabanlar bu kışın favorilerinden. Kalın kumaşlarıyla ve maskülen tavırlarına aldırış etmeden en feminen kıyafetinizle giymekten çekinmeyin bu parçaları.

3- KÜRK  Kış ayları kürksüz olur mu? Tabi ki olmaz. Ama bahsettiğim hayvan dostu kürkler! 2016 kış sezonunda renkli kürk montlar, yelekler ve mantolar bizlerle olacak.

4- KADİFE  Kadifenin asil duruşu, etrafa ışık saçan parıltısı ve insanın içini ısıtan yumuşacık dokusu tasarımcıların vazgeçemediği unsurlar. 2015-2016 sonbahar/kış sezonunda kadife son sürat popüleritesine devam edecek.

2015_2016_sonbahar_kis_bayan_modasi_kurk

5- KAPİTONE  Kapitone yeni sezonda heryeri sarmış durumda. Sadece montlarda değil eteklerde ve ceketlerde de karşımıza çıkıyor.

6- MİLİTER  Militer kıyafetleri andıran kesimler ve asker yeşili koleksiyonlarda varlığını yeni sezonda yine sürdürecek.

7- PATCHWORK Parça kumaşların biraraya getirilerek oluşturdukları modeller oldukça renkli ve iddialı. Patchwork tekniği ile hazırlanmış kıyafetleri pekçok tasarımcının koleksiyonunda görüyoruz.

8- PUNK Asi ruh 2016 kışını da kasıp kavuruyor olacak. Punk tarzının olmazsa olmazları siyah deri parçalar ve zımbalar, bu trendin müdavimleri için, tasarımcılar tarafından yeniden yorumlandı.

9- 80’LER 2015-2016 sonbahar/kış sezonu pek çok döneme ait moda yansımalarının görüleceği bir sezon olacak. Bunların başında ise 80’ler geliyor. Olabildiğince renkli kombinler, geometrik desenler, büyük aksesuarlar bu döneme ait birkaç ipucu.

10- 70’LER 2016 kışında etkisini hissedeceğimiz bir diğer dönem 70’ler. 2015 yazından 2016 kışına direk geçiş yapacak trendlerden biri olan 70’ler, kış aylarında bohem rüzgarları estirecek gibi duruyor.

2016-kis-modasi-panco-1446731666

11- 60’LAR 60’ların mini elbiseleri, eldivenleri, zarif bayanları ve şık silüetleri modern yorumlarla harmanlanarak 2016 kış aylarında sokaklara inmeyi heyecanla bekliyor.

12- ZIMBA Yeni sezonda zımba detaylar kıyafetlere parıltı ve hareket katacak.

13- TRİKO ELBİSE  Trikolar kış aylarında nasıl da sıcacık tutar bizi. Neyse ki tasarımcılarda böyle düşünüyorlar. Yeni sezonda biz bayanlar için birbirinden güzel triko elbiseler tüm markaların koleksiyonlarında olacak.

14- LEOPAR O bir klasik! 2016 kışında bu klasik desen renkten renge girecek ve desenin iddiası renklerin çılgınlığıyla harmanlanacak.

15- PAYET Payetler de koleksiyonlarda oldukça fazla vurgulanan parçalardan biri. “Payetlerin modası geçti” diye sakın gardıraoplarınızdan kaldırmayın.

16- KARPUZ KOLLAR Karpuz kesimli kollar bluzlarda, ceketlerde ve mantolarda gün yüzüne çıkıyor. Yine nostaljik esintiler bu kol kesimlerinde de vurgulanmaya devam ediyor.

2014_2015-kis_modasi_slider_2b98179e-5a9a-405a-b135-32953389f09f

17- DANTEL Dantelin zerafeti her sezon bambaşka bir şekilde karşımıza çıkıyor. Transparan stillerde dantel oldukça fazla kullanılırken, kimi zaman da elbiselerin yaka ve et ucu detayı olarak modaseverlerle buluşuyor.

18- KÜRK ETOL Kış gelinlerinin kurtarıcı parçası olan kürk etoller, 2016 kışında sokak modasıyla buluşmaya hazırlanıyor. Kabanların ve elbiselerin dikkat çekici aksesuarı olarak sunulan kürk etoller, sizce de çok çarpıcı değil mi?

19- BOL PAÇALI PANTOLON Birkaç sezondur baştacı ettiğimiz bol pantolonlar, 2016 kış sezonunda da yerini ayırtmış durumda. Biraz daha ispanyol esintiler var bu kez karşımızda.

20- DERİ Her sezonun favorisi deriler, artık gardıroplarımızın demirbaşlarından değil mi?