Bölgesel Kilo Verme

Bölgesel zayıflama, kilo vermek isteyenlerin yanında bölgesel yağlarından da kurtulmak isteyen kişilerin en büyük dileğidir. Peki neden bazı Bolgesel Kilo Verme
bölgelerimiz diğer bölgelere göre daha fazla kilo alma eğilimdedir? Kilo verirken neden bu bölgeler daha zor incelenir? Bu bölgeleri inceltmek için neler yapmalıyız? Bu yazımızda bölgesel inceltme de izlemeniz gereken yolları araştırdık, umarız bölgesel kilolardan bu tavsiyeler ile kurtulacaksınız.

Kilo vermek için yapacağınız , düzenli diyet yapmak, spor yapmak ve uykunuzu düzenli hale getirmek olarak sıralanabilir. Kilo vermek ve sıkılaşmak için  yağ alımınızı azaltmalı, protein alımınızı artırmalı olduğunuzu söylemeliyiz. Kas gelişiminiz için gerekli olan şey proteindir, bölgesel yağlardan kurtulmak için kaslarınızı geliştirmeniz gerekir. Kaslarınız geliştirerek o bölgede depolanan yağların çok daha hızlı  bir şekilde erimesini sağlarsınız. Bunun yanında metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeylerden biri de  gün içinde en az 2,5 litre su içmektir. Böylelikle sindirim ve boşaltım sisteminiz daha rahat çalışırve yağ yakma hızla artarken kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Bunun yanında düzenli spor yapmalı ve gün içinde hareketli olmalısınız. Düzenli spor yaparken dikkat etmeniz gereken, bölgesel hareketlere geçmeden önce yarım saat boyunca tüm vücudunuzu çalıştırmak yani kardiyo hareketleri yapmaktır. Çünkü vücut yağ yakmaya ancak yarım saat sonra başlamaktadır, bu nedenle biz de bölgesel yağlarımızı eritmek için öncelikle vücudumuzun bu egzersizlere hazır hale gelmesini sağlarsak bu egzersizlerden daha fazla verim almaya başarırız.  Spor yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir şey de spordan sonra rahatlama hareketleri yapmak ve vücudu yüksek tempodayken bırakmamaya önem vermelisiniz. Bu şekilde kaslarınızdaki adrenalin azalır ve kas ağrıları çekmek gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Tüm bu dediklerimizi uygulayarak siz de istediğiniz ölçüleri yakalarsınız.