Bitkiler İle Zayıflama

Hepimiz zayıflamak için çok çeşitli yollara başvurabiliyoruz. Kimimiz birçok hap tarzı ürün kullanırken, kimimiz bu uğurda bıçak altına yatabiliyoruz. Bazen ise uzun çabalar sonucu bir uzmandan yardım alarak veya çok sıkı bir egzersiz programına yazılarak bu konuya açıklık getirmeye çalışıyoruz ve nitekim en doğru kararlardan birisi olan bir uzmandan yardım almak ve sağlıklı bir egzersiz oluyor.

zayiflamaya-yardimci-bitkilerHer zaman söylenildiği gibi en doğru karar; hızlı zayıflamaktansa sağlıklı bir şekilde zayıflamaktır. Bunun için de sağlık konuları neyi gerektiriyorsa o yolda ilerlemek şart. Günümüzde tıbbın yan dalı olan alternatif tıp sayesinde birçok konudan faydalanabiliyor ve bu konuda şifa olabilecek pek çok şeye uluşabiliyoruz.  Zayıflama konusunda da bize çok yardımcı olacak bitkilerle bu işi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Bizde o bitkileri sizler için sıraladık:

Atkuyruğu bitkisi:

İdrar sökücü özelliği ile biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.

Maydanoz:

Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Adaçayı:

Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemekler de baharat olarak da kullanılabiliyor.

Fesleğen:

Vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi de bulunuyor.

Kekik:

Sindirim sorunlarını tedavi edici özelliklere sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor.

Civanperçemi:

Tatlıya karşı iştahı kesiyor. Tokluk hissi verir.

Biberiye:

Sindirimi düzenler, iyi bir canlandırıcıdır. Kan dolaşımını hızlandırır.

Tere:

Vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor.

Sinameki:

Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından, idrar söktürücü özelliği ile bilinen rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekir.

Balık otu:

Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.  Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Bu konuda sizi aydınlatmak adına bitkiler ve zayıflatan bitkiler üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Daha fazla bilgi sahibi olmak için videomuzu izleyebilirsiniz.