Beyaz Lahana Diyeti İle Hızlı Yağ Yak

Diyetin asıl amacı vücudumuzdaki yağları yakma süreci ve ona göre zayıflamaktır. Hızlı bir şekilde yağ yakma sürecine girerseniz diyet durumunda istediğiniz kiloya düşmeniz de o kadar kolay olacaktır. Bunun için olan pek çok diyet bulunmaktadır bunların arasında yer alan ise; beyaz lahana diyeti vücudunuzdaki yağların hızlı bir şekilde yakma özelliğine sahiptir.

images (1)Beyaz lahana çorbasının yapımı:

1 adet orta boy lahana

6 adet küçük boy soğan

1-2 adet domates

2 adet yeşilbiber

1 adet maydanoz

Az miktarda tuz ve karabiber

Beyaz lahana diyeti listesi:

  1. Gün:

Çorba ve meyve günü: bu gün muz dışında her türlü meyveyi yiyebilirsiniz. Yine de kalorisi yüksek olan kavun ve karpuzu tercih etmeyin. Gün içerisinde çay veya kahve içmek isterseniz tatlandırıcı kullanın.

 

  1. Gün:

Çorba ve sebze günü: bugün çorbayla birlikte sebze yiyebilirsiniz. Haşlanmış çiğ ya da konserve sebzeleri tüketebilirsiniz. Bezelye, mısır ve kuru fasulye tüketmeyin. Yapraklı sebzeleri tercih edin. Bugün meyve tüketmemelisiniz.

 

  1. Gün

Çorba, meyve ve sebze günü:  bugün diğer günlerdeki gibi dilediğiniz sebze ve meyveyi tüketebilirsiniz. 3 gün boyunca diyeti uyguladıysanız 3 kilo kadar vermiş olmalısınız.

 

  1. Gün:

Çorba, meyve ve sebze günü: bu gün önceki gün gibi istediğiniz meyve ve sebzeyi tüketebilirsiniz. Ayrıca gün içinde 3 tane muz ve az yağlı süt tüketebilirsiniz. Vücudunuzun gereksinimi olan protein, kalsiyum ve potasyumu almalısınız.

 

  1. Gün:

Domates, kırmızı et ve sebze günü: gün içinde 300 ile 600 gram arasında sığır eti yiyebilirsiniz. Domatesi istediğiniz kadar tüketebilirsiniz ve her gün olduğundan daha  fazla su içmelisiniz.