Baklava Kaç Kaloridir? Tatlı Yiyerek Zayıflanır mı?

Baklava Kaç Kaloridir?

Tatlıların padişahı diyebileceğimiz baklava, Osmanlı döneminde padişahların tatlısıydı. Günümüze kadar gelen bu tatlı bayramlarda da ikram edilen tatlılar arasında birinci sırada geliyor ve gidilen akraba ziyaretlerinde bolca ikram ediliyor. Peki lezzeti dolayısıyla yemekten kendimizi alamadığımız bir tatlı olan baklava kaç kaloridirRamazan ayını geride bırakmaya az kaldı. Şeker Bayramı yaklaşıyor. Kapı kapı akraba ziyaretleri yapılacak. Her gidilen evde ikram edilenler yeniliyor ve bu fazlaca kalori demek oluyor. Uzmanlar uyarıyor, bayram ziyaretlerinde gidilen her evde tatlı yemeye çalışmayın. Belli başlı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Her şeyin fazlası zarardır. 3 günlük bayram süresince günde 2 porsiyon baklava yerseniz bayramı 1-2 kilo almış şekilde tamamlarsınız.

1 adet baklava 101 kaloridir. 100 gram baklava 410 kalori. 2 adet yenildiğinde ise 40 dk yürüyüş yapılması gerekiyor. Baklava içerisinde beyaz un, şeker, yağ içinde barındırdığına dikkat çekecek olursak kalori açısından fazlasıyla zararlıdır ve kilo almaya etkisi fazladır.

Tatlı Yiyerek Zayıflanır mı ?

Diyet yapanların ve kilo kontrolünü sağlamaya çalışan insanların vazgeçemediği ya da vazgeçmekte zorlandığı şeylerin başında tatlı gelir. Tatlı, diyette yasaklı yiyecektir. Tatlı ihtiyacını karşılamak için düşük kalorili, diyet bozdurmayan tatlılar yiyebilirsiniz. Hiç tatlı yiyerek zayıflanır mı diye soracak olursanız, tatlıların yüklü kalorisinden kaçınmak için tercihinizi light tatlılardan yana kullanabilirsiniz. Az az ama sık sık yemek yemek metebolizmayı çalıştırır. O yüzden kilo alma olasılığınız daha az olur. Sağlıklı ve dengeli beslenme açısından şeker yüklü şeyler tüketmeyin. Tatlı yemek istediğinizde az şekerli, sütlü tatlılardan yana seçim yapın. Hamur işi kategorisine giren tatlılardan uzak durmaya çalışın. Baklavaya hayır diyemiyorsanız kuru baklavayı yiyin. Şeker hastaları kalp damar hastalığı olanlar, kilosu olan her kişi hasta potansiyeli taşır. Kilolu olan kişilerin baklava yememesi ekstra kilo demektir ve aşırı kilolar kanser hastalığına yakalanma riskini arttırır.