Ayrık dişler nasıl birleştirilir?

Ayrık dişler nasıl birleştirilir?

Günümüzde dişlerinin ayrık olmasından utanan o kadar çok insan var ki ne gülebiliyor, ne de rahat rahat konuşabiliyor. Bu sorundan kurtulmanın en etkili çözüm yolu, diş hekimine gitmek ve ayrık dişlerinizi birleştirme tedavisini uygulatmak. Oldukça basit bir yöntem olan ayrık dişleri birleştirme tedavisi, özlediğiniz rahat gülmeyi ve rahat konuşmayı sizlere geri kazandırıyor.

Ayrık dişler nasıl birleştirilir?

Ayrık dişlerin tedavisi uzman diş hekimlerince kısa sürede uygulanıyor. Çeşitli estetik yöntemleri sayesinde ayrık diş probleminden günümüzde kurtulabiliyorsunuz. Özellikle de sadece ön dişlerin aralık olması daha kısa sürede halloluyor. Geniş aralığa sahip olan dişler için diş teli uygulamasına gidiliyor. Diş teli daha uzun vadeli bir tedavi yöntemi olsa da, aynı zaman da en etkili metotlardan biridir.

Ayrık dişlerin tedavisi için uygulanan yöntemler şunlardır:

Lamina

Dişlerin ön kısmından yapıştırılan incecik porselen yapraklardır. Bu yöntemle hem dişlerin arasındaki aralıklar kapanıyor hem de varsa renk ve şekil bozuklukları düzeltiliyor. Bu tedavi yönteminin tek dezavantajı, daha uzun bir uygulama süresine ve yüksek maliyete sahip olmasıdır.

Bonding

Dişlerin en ve boyunun kompozit (beyaz dolgu) dolgularla uzatılması işlemidir. Bu yöntemle daha kısa sürede sonuç alınır. Ancak bu yöntem sadece küçük sorunlarda kullanılabilir. Ciddi boyutta olan diş aralıkları için uygun bir tedavi yöntemi değildir.

ayrık diş birleştirme yöntemleri, ayrık diş nasıl birleşir, ayrık diş nasıl birleştirilir, ayrık dişler nasıl birleşir, ayrık dişler nasıl düzeltilir, ayrık dişler nasıl tedavi edilir, ayrık dişlerin birleştirilmesi, ayrık dişlerin birleştirilmesi tedavisi