5 Adımda 5 Kilo Verin!

Kilo sorununuz olduğunu biliyoruz. Ancak bu sorunun nasıl üstesinden geleceğinizi de… İşte hizlikilo vermek.net ziyaretçilerine özel hazırladığımız bu liste ile yalnızca 5 adımda 5 kilo verebilmeniz mümkün. Nasıl mı? İşte yanıtı…

Kilonuza Göre Su Tüketin

Pek çoğumuz sağlıklı kilo vermek için çeşitli diyet programları uygularız. Her diyet listesinde yer alan günlük 2 lt su gibi miktarlara takılmayın. Her vücudun suya ihtiyaç duyduğu miktar farklıdır. Kendi vücudunuzun için ihtiyaç duyduğunuz su miktarını öğrenmek için kilonuzu 30 ile çarpın. Bu işlemi yaptıktan çıkan sonuç ml cinsinden içeceğiniz su miktarıdır. Örneğin 80 kilo olan bir insanı düşünürsek içilmesi gereken su miktarı (80 X 30) 2400 ml yani 2.4 litredir. Yapacağımız ilk iş bulduğumuz miktar kadar su içmek olmalıdır. Yeteri kadar su içmek vücudumuzu temizlemeye yarayacaktır. Temizlenen vücut ile birlikte metabolizmamız daha hızlı çalışacaktır. Çabalarınızın karşılığını almak için yapacağımız ilk iş bu olmalıdır.

883305_detayGünün En Önemli Öğünü: Kahvaltı

Yüz binlerce kez sitemizde duyurduk, ancak yine duyurmuş olalım. Hızlı kilo vermek kah-val-tı-sız ol-maz! Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, uzmanların da metabolizmanızı harekete geçiren ilk besin kaynağı olarak önemle tavsiye ettiği beslenme çeşitlerinden biri. Kilo vermek için müsli, yoğurt, yeşil elma ve tarçın birleşiminden oluşan bir kahvatı yerinde bir tercih olabilir. 4-5 yemek kaşığı müsliyi, su bardağının 4’te 3’ü kadar yoğurtla karıştırdıktan sonra, üzerine yarım yeşil elmayı rendeleyip bir tatlı kaşığı tarçın serperek sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayın. Müsli doyuruculuğu, yoğurt kalsiyumu, tarçın kan şekeri düzenleyiciliği ile kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ara Öğünleri Atlamayın

Üç ana öğününüzün aralarını sağlıklı atıştırmalıklar ile doldurmanız diyetimizin üçüncü koşulu. Kahvaltınızı yaptıktan sonra her iki saatte bir beslenmeye özen gösterin. Öğle yemeği ile akşam yemeğiniz arasında da bir veya iki kere bu atıştırmalıkların yardımına başvurun. Ara öğünler kan şekerinizin dengelenmesi, bir sonraki öğüne çok aç oturmamanız ve en önemlisi besinlerin termik etkisi ile metabolizma hızlanmasına yardımcı olacaktır.

En Doğal Ödem Söktürücü: Maydanoz

Vücudunuzdaki bulunan ödemin atılabilmesi ve vücudunuzun rahatlayabilmesi için zayıflatıcı bitkilerden de yardım alabilirsiniz. Bu konuda, maydanoz bir numaralı ödem söktürücülerden biridir. Suyunu falan içmeniz gerekmez kendisini yemeniz daha faydalıdır. Maydanoza ek olarak yeşil çayda iyi bir ödem gidericidir. Yeşil çay aynı zamanda zayıflamanız üzerinde de etkilidir. İçeriğindeki kateşin adı verilen güçlü antioksidanın zayıflamanıza yardımcı olabileceği yapılan araştırmalarla ortaya koyulmuştur.

30 Dakika Tur Atın

Dikkat ederseniz ‘Spor yapın’ ifadesini kullanmadık. Çünkü spor yapmayı zaruri ve yorucu gördüğünüzü biliyoruz. Bu nedenle yorucu egzersizler yerine bu güzel havaların nimetlerinden yararlanmaya ne dersiniz? Ara öğünlerinizden hemen sonra veya akşam yemeğinizden 45 dakika sonra spor ayakkabılarınızı giyin ve 30 dakika etrafta bir tur atın.